فهرست سایت

ورود به سایت

     :  نام کاربری
    :کلمه عبور
ادره مربوطه : رمز عبور را فراموش کرده ام

وضعیت آب و هوا

اوقات شرعی

حمید علیخانی معاون وزیر بازرگانی

حمید علیخانی معاون وزیر بازرگانی
عرضه 800 هزار تن گندم در بورس
حمید علیخانی معاون وزیر بازرگانی


 

حمید علیخانی معاون وزیر بازرگانی

عرضه 800 هزار تن گندم در بورس

حمید علیخانی در گفت‌وگو با شبکه اطلاع‌رسانی بازرگانی ایران (‌شابا)، با طرح این سوال که چرا کارکنان شرکت غله باید بی‌دلیل از خرید گندم ممانعت کنند، ادامه داد: کیفیت گندم‌های زراعی امسال به دلیل شیوع آفت‌های بسیاری همچون سن‌زدگی، بادزدگی، زنگ گندم نازل شده است و دلیل مرجوع شدن برخی از گندم تنها به دلیل کیفیت بسیار بد و غیر‌قابل استفاده بودن آن است.

وی با بیان این مطلب که قرار نیست گندم‌های بی‌کیفیت توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران خریداری شود، ادامه داد: این گندم برای آرد خبازی‌ها که نان مصرفی مردم را تامین می‌کنند، خریداری می‌شود. بنابراین نمی‌توان گندم ناسالم از کشاورزان تحویل گرفت چرا که کیفیت پایین گندم سبب می‌شود تا نان مصرفی مردم غیر قابل استفاده شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با تاکید بر اینکه امروز از مرزهای کمیت گذشته‌ایم و بنابر‌این باید به سمت افزایش کیفیت گندم پیش رویم، ادامه داد: براساس قانون، این شرکت تنها مجاز به خرید گندم‌هایی با سن‌زدگی کمتر از دو درصد بود ولی در راستای حمایت از کشاورزان گندم‌هایی با سن‌زدگی بالاتر نیز جهت استفاده در مصارف دامی به صورت تضمینی خریداری شده است.

علیخانی در پاسخ به این سوال که برخی از مسوولین اعلام کرده‌اند که سن‌ گندم در کشور کنترل شده و در برخی از مراکز خرید بادزدگی به اشتباه سن‌زدگی تعبیر می‌شود، گفت: سن‌زدگی گندم به راحتی و با چشم غیرمسلح نیز قابل تشخیص است بنابراین نمی‌توان چنین ادعایی را کرد ولی به هر حال بروز سن‌زدگی یا بادزدگی یا هر گونه آفت دیگری موجب تنزل کیفیت گندم نسبت به سال‌های گذشته شده است.عرضه 800 هزار تن گندم در بورس

معاون وزیر بازرگانی در ادامه سخنان خود گفت: میزان عرضه گندم در بورس به مرز 800 هزار تن رسیده که بسیار خوشحال‌کننده است. البته تاکید من بیشتر بر صادرات فرآورده‌های آرد و گندم به دلیل ارزش افزوده بالاتر و اشتغال‌زایی بیشتر می‌باشد.

وی در پایان با اعلام اینکه امروز خرید تضمینی از مرز 11 میلیون و 100 هزار تن نیز گذشته است، تصریح کرد: خرید تضمینی روزهای پایانی خود را سپری می‌کند و با توجه به اینکه فصل برداشت گندم در بسیاری از مناطق کشور به پایان رسیده، بسیاری از مراکز خرید تعطیل شده است.1389/7/7  : تاریخ درج خبر

تعداد بازدیدها : 2668  

تلفن حوزه بازرسی و رسیدگی به شکایات

تلفن حوزه بازرسی و رسیدگی به شکایات
شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران
021-84398

پیگیری شکایات


کد پیگیری :  

نوع شکایت :  کد پیگیری خود را فراموش کرده ام